Máj  2012
Exkurzia Martin
3. 5. 2012 sa 3.A a 3.B pustili do sveta.
Navštívili významné centrum slovenskej kultúry a jazyka Martin. Navštívili Etnografické múzeum, maticu slovenskú, Národný cintorín velikánov slovenskej kultúry a národa.
V skanzene slovenskej dediny sme videli, ako žili naši predkovia a aké mali podmienky pre život.
Vlastivedná exkurzia nám ukázala mnohé historické pamiatky a veľa zaujímavých exponátov zo života našich predkov.

Fotogaléria >>>

text&foto: Mgr. P. Dúcky

Návšteva v "PARDONE"

Viete ako sa vyrába PARDON?
Ani naše deti to nevedeli. A preto sa to išli opýtať rovno do tlačiarne spolu s pani vych. Depešovou.

Privítali ich veľmi milí ľudia, šéfredaktor Juraj Plánka a grafička Danka Nemcová, ktorým samozrejme za možnosť a čas, ktorý im venovali veľmi pekne ďakujeme.

text&foto: Mgr. J. Depešová

Dravce
Žiaci I. a II. stupňa sa dňa 2. 5. 2012 zúčastnili na prezentácii výcviku dravých vtákov.
Dozvedeli sa mnoho zaujímavých informácií o ich živote, zasúťažili si a vyhrali pekné ceny
a nakoniec si aj na vlastnej koži vyskúšali prácu s nimi.

Fotogaléria >>>
Návšteva v ŠJ
V našej školskej kuchyni nás navštívil profesionálny šéf-kuchár  Jiři Fila,
 s ktorým sme pripravili pre deti zdravé jedlo - pšeničné placky plnené kuracím mäsom a čerstvou zeleninou.

Touto akciou sme chceli prispieť k spestreniu zdravej výživy našim stravníkom.
Deťom jedlo chutilo a veľmi sa im páčil
aj pán šéf-kuchár.

Už teraz sa tešíme na ďalší akciový deň.

text&foto:Mgr.Compeľová, vedúca ŠJ

Tajomstvo čísel

18. apríla si zahrali deti z ŠKD
ďalšiu celodružinársku hru Tajomstvo čísiel.

Deti si zabehali, precvičili matematiku,
ale hlavne sa dobre zabavili.

text& foto: Mgr. Depešová

Návšteva Hasičského a záchranného zboru  v Trenčíne

Hasičskú zbrojnicu a prácu členov hasičského a záchranného zboru v Trenčíne si pozreli deti tety Dady z II. oddelenia ŠKD.
Mali možnosť vyskúšať si hasenie či stabilizovať osobu pri zranení.
Členovia hasičskej stanice sa im trpezlivo venovali a odpovedali na všetky zvedavé otázky.            Ďakujeme!

text& foto: p. D.Sokolová
Prírodovedná súťaž v ŠKD
Pani vychovávateľka Janka Matlová pripravila pre deti vedomostnú súťaž z prírodovedy.
Zúčastnili sa v nej tri deti z každého oddelenia ŠKD. Atmosféra tam bola úžasná a deti boli odmenené krásnymi cenami.

Lopta - náš kamarát

Lopta - náš kamarát,
bola akcie, ktorú pripravila
pre deti z ŠKD pani
vychovávateľka Mgr. Kollerová.

Súťaže na stanovištiach a záverečný futbalový zápas bol plnohodnotným športovým zážitkom pre všetkých.

Deň Zeme - I. stupeň

foto: Mgr. Dúcky

Návšteva galérie

Deti z II.B a oddelenia p. vych. Depešovovej spolu s pani učiteľkou Mgr. Vancovou navštívili v stredu Galériu M. A Bazovského, kde si prezreli krásnu výstavu obrazov
Slávky Ondrušovej a Lucie Tallovej pod názvom NEPRESTANE.
Po umeleckom zážitku tvorili v Galérkove a tie obrazy budú určite také originálne a zaujímavé ako na výstave.

Ďakujeme.

text & foto: Mgr. Depešová

Športovo - zábavné popoludnie v ŠKD
Pani vychovávateľky stále vymýšľajú pre svoje deti zaujímavé aktivity.
Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami pripravili športovo-zábavné popoludnie.
Vybrali sa na "Cestu sklerotika" a potom všetci hľadali veľkonočné vajíčka.

text&foto: Mgr. J. Depešová