O Ferdovi mravcovi
Dňa 29.4. 2015 sa žiaci zúčastnili predstavenia v Divadle Andreja Bagara v Nitre.
Nestarnúci príbeh "O Ferdovi mravcovi" sa páčil všetkým.

text&foto:Mgr. P.Ducký

22.4. - Deň Zeme
"Deň Zeme" si žiaci pripomenuli, aké je dôležité starať sa o životné prostredie okolo nás.
Popritom sne sa aj skvelo pobavili.

text&foto: Mgr. Ducký

Benefičný beh "PRO AUTIS" - 11.4.2015

text&foto: Mgr. Ducký

Výtvarná súťaž - Vesmír očami detí - B. Klobučníková,1.C
(postup do celoslovenského kola)
NOC S ANDERSENOM
I tohto roku sme 27.3. zorganizovali a pripomenuli si podujatie medzinárodného rozmeru , ktoré nesie názov známeho dánskeho rozprávkara - NOC S ANDERSENOM. Zmyslom bolo pripraviť pre deti program taký, aby sa cítili ako v rozprávke, zažili niečo tajomné, hravé, poučné. Deti prišli do školy  o 18,00.
Program začal prezentáciou zo života H. CH. Andersena, veselú náladu nám navodili žiaci našej školy z gitarového a flautového krúžku. Po krátkej prestávke sme si povedali niečo o známej sladkej špecialite- skalickom trdelníku a meste Skalica. Dôvod bol úplne samozrejmý, pretože sme čítali Príbehy z Trdelníkova a medzi sebou sme privítali autorku tejto zábavnej knižky p. Máriu Demitrovú. Tá nám ochotne porozprávala, ako tvorila knižku, kto ju inšpiroval k jej napísaniu. Deťom rada zodpovedala na všetky otázky, ktoré ich zaujímali a pritom prezradila i niečo zo svojej novej knižočky, na ktorej už pracuje.
Po aktívnej práci sa ozval hlad a nasledovala spoločná večera. Po večeri sadenie Rozprávkovníka v našej školskej záhrade. Neskôr v triedach deti plnili zaujímavé úlohy, zahrali sa spoločne rôzne hry.

Neskoro vo večerných hodinách sa prihlásila únava, schovali sme sa do spacákov, prečítali rozprávku a ponorili sa do spánku.  Ráno po prebudení sme si zabalili všetky veci a odišli domov.  Bola to vydarená aktivita.

foto: Mgr. Ivanovičová, text: Mgr. Koprivňanská

ŽABKY
Dňa 20. 3. 2015 sa zúčastnila 2. A akcie na záchranu žiab na Omšenskej priehrade.
Do akcie sa budeme zapájať  v rámci "Stromu života" každý rok.

text&foto: Mgr. Dúcky