Náš Halloweensky deň u prvákov, 28.10.2015
Začal sa nám Halloween,
tekvicu si ozdobím. Deti chcú mať vlastnú dyňu,
tak sú pobláznené do Halloweenu.
Z duchov strach ja vôbec nemám,
preto doma s mamou sekám.
Vysekám si tekvičku dám si ju na poličku.
A čo k tomu ešte dodať?
Duchov počas Halloweenu sa nebáť.
FOTOGALÉRIA 1 >>>

FOTOGALÉRIA 2 >>>

text&foto: Mgr. Jančová

Týždeň zdravia

12. – 16. október bol pre žiakov prvých ročníkov čarovný. Pripomenuli si význam ovocia a zeleniny pre život.
Pondelok sa niesol v znamení jabĺčok, ktoré si priniesli žiaci. Nechýbalo ani maľovanie na tvár, jabĺčkový tanec,
či súťaž v jedení jabĺk. V utorok sme privítali žltý deň a naše brušká sme zasýtili sladkými banánmi,
žltým melónom a ústa sa nám pokrivili kyslým citrónom . Streda mala farbu oranžovú. Vrhli sme sa na pomaranče a mandarínky, ktoré nám veľmi chutili. Čučoriedky, slivky a hrozienko zo záhradky nám dodali energiu vo štvrtok.
Náš pestrý ovocný týždeň sme ukončili zeleným piatkom. Vyhodnotili sme si našu prácu , rozdali diplomy,
s deťmi sme spravili zaujímavé projekty a pomaškrtili si na ovocno-zeleninovej mise.
Všetci sme si tento týždeň poriadne užili a určite nám zostane veľa krásnych spomienok.
Pozrite si našu nástenku v škole i fotografie na internete.

FOTOGALÉRIA 1 >>>

text&foto: Mgr. L.Gajdúšková

Svetová výstava TITANIC
Žiaci 8.A a 8.B sa dňa 20.10. 2015
zúčastnili v Bratisleve na svetovej výstave
o lodi TITANIC - Pravdivý príbeh Titanicu.
Výstava zanechala hlboký dojem a veľmi sa im páčil ľadovec, ktorého sa  mohli aj dotknúť.

foto: O.Bublavý, 8.B,  žiačky 8.A
EXKURZIA - druháci
Dňa 9. 10. sa druháci vybrali na exkurziu.
Navštívili rodný dom spisovateľky Ľudmily Podjavorinskej v Bzinciach pod Javorinou. V gazdovskom dvore v Turej Lúke ochutnali výborný slivkový lekvár a bylinkový čaj.
Dozvedeli sa aj o tom, ako sa ľudia kedysi obliekali do krojov a aké boli na dedine zvyky.

text: Mgr. Z.Ivanovičová, foto:Mgr. Z.Ivanovičová a D.Kováčová