V dňoch 5.- 9.11. 2018 sa v chorvátskom meste Vinkovci, vo východnej Slavónii, konalo prvé stretnutie zástupcov piatich škôl zúčastnených v Projekte Dary prírody /The Gifts of Nature. Hosťujúca škola - Základná škola Ivana Mažuraniča nám pripravila program, v ktorom nás oboznámila so školou, jej vyučujúcimi a žiakmi. Škola existuje už šesťdesiat rokov a pred šiestimi rokmi sa presťahovala do nových moderných priestorov. Navštevuje ju okolo 400 žiakov  prvého a druhého stupňa. Počas troch pracovných dní sa zástupcova škôl dohodli na termínoch stretnutí počas nasledujúcich dvoch rokov trvania Projektu, ako aj  na prvých zaujímavých aktivitách a úlohách, ktoré pre žiakov z Projektu vyplývajú. Tajným hlasovaním sme vybrali  logo Projektu a sme veľmi hrdí, že vyhralo logo, ktoré navrhli žiačky našej Základnej školy! Gratulujeme!

Víťazným sloganom Projektu sa stal slogan žiakov z hosťujúcej školy
All for Nature - Nature for All / Všetko pre prírodu - príroda pre všetkých.
Ďalšie stretnutie, tento krát už aj za účasti žiakov zúčastnených škôl bude v marci 2019 v Rumunsku.

FOTOGALÉRIA >>>

text&foto: Ing. S. Vavríková

ERAZMUS+
Naša škola opäť nadviazala tradíciu výmenných partnerstiev škôl z iných krajín,
takže v nasledujúcich dvoch rokoch 2018 - 2020 žiaci našej školy budú mať možnosť
komunikovať v angličtine nielen doma, ale aj v zahraničí, ako osobne tak i písomne,
spoznať iné krajiny, ich zvyky, kultúru.
Náš projekt DARY PRÍRODY - je zameraný na všetko, čo nám príroda poskytuje,
ako to môžeme využiť, no i na nutnosť jej ochrany.
Tešíme sa na spoluprácu so Španielskom (www.sanviator.com),
Chorvátskom (www.os-imazuranica-vk.skole.hr),
Rumunskom (www.scoalasfdumitru.ro)
a Tureckom (
www.finalokullari.com.tr).
O našich aktivitách na projekte Vás budeme informovať v školskom časopise, na stránke školy, ako aj na stránke vytvorenej k nášmu projektu.

informácie: Mgr. I. Pomajbová