Celoplošné testovanie žiakov 5. ročníka - 22.11. 2017
Priemerné počty a percentuálna úspešnosť v rámci Slovenska:
MATEMATIKA SLOVENSKÝ JAZYK
Priemerný počet
Úspešnosť v % Priemerný počet
Úspešnosť v %
19,4 bodov 64,7 % 18,9 bodov 62,8 %
Priemerné počty a percentuálna úspešnosť žiakov ZŠ Bezručova, Trenčín:
MATEMATIKA SLOVENSKÝ JAZYK
Priemerný počet
Úspešnosť v % Priemerný počet
Úspešnosť v %
22,6 bodov 75,4 % 21,9 bodov 72,8 %
PÍSMENKOVÁ VÍLA
Každoročne sa materské školy so sídlom v Trenčíne zapájajú do výtvarnej súťaže a ani tento rok nebol výnimkou. Slávnostné oceňovanie víťazov sa uskutočnilo 13.3. 2018.
Spomedzi všetkých víťazných diel bolo jedno výtvarné dielo ohodnotené špeciálnou cenou,
ktorú si pripravil náš tohtoročný hosť - Ing. architekt Július Bruna.
Pamätný portrét si odniesla Alicka Jančová z MŠ Soblahovská.
                                                                                     Gratulujeme a ďakujeme za krásne strávené popoludnie.

text&foto: Mgr. Ivanovičová, Mgr. Oravcová

Valentínsky florbalový turnaj

foto: Mgr. K. Coboriová

Deň palaciniek
Ako sa dá realizovať zážitkové učenie v praxi predviedli žiaci ôsmych a deviatych ročníkov počas hodiny anglického jazyka. Deň palaciniek, alebo Pancake Day, bol v Británii v minulosti obdobím, kedy rodiny minuli zásoby mlieka a vajec predtým, ako sa začali postiť. V súčasnosti už ide skôr o zábavu a príležitosť vychutnať si túto obľúbenú špecialitu. Najznámejšou udalosťou v deň palaciniek je každoročne veľký palacinkový závod pri budovách parlamentu vo Westminstri, ale aj žiaci si ho užili ako sa patrí! Vyskúšali hneď niekoľko variantov tejto skvelej pochúťky, vrátane tradičnej anglickej, s citrónovou šťavou a cukrom. Už sa tešia na ďalší ročník, receptov majú v zálohe ešte dosť!

text&foto: Ing. S. Vavríková

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 6. 2. 2018 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.
Žiaci II. stupňa súťažili v umeleckom prednese poézie i prózy,
najlepší z každej kategórie postupujú do obvodného kola.
Súťažili aj žiaci 2. - 4. ročníka. Porota vyberala spomedzi 28 účastníkov.

FOTOGALÉRIA >>> VÝSLEDKY >>>

text: Mgr. Petrechová, Mgr. Čudaiová, foto: Mgr. Ivanovičová, Mgr. Petrechová

Lyžiarsky kurz - 7.A a 7.B
Príroda, životné prostredie a deti - výtvarná súťaž

Veľká gratulácia patrí Emke Zbýňovcovej z 3. B triedy, ktorá sa zapojila do regionálnej výtvarnej súťaže „Príroda, životné prostredie a deti“ a jej práca bola ocenená vecnou odmenou. Emke srdečne blahoželáme.

text: Mgr. Reháková Gajdúšková, foto: p. Zbýňovcová