Anglické predstavenie

Dňa 5.12.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili anglického predstavenia, aby si mohli vyskúšať angličtinu v praxi. Predstavenia s názvom - The Bold Rabbit in Africa - sa zúčastnili žiaci štvrtého, piateho a šiesteho ročníka a veľmi sa nám páčilo. Žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka si pozreli predstavenie s názvom Onliners a tiež sa im veľmi páčilo. Anglické hodina tak trochu inak bola veľmi zaujímavá.

text&foto:Mgr.I. Pomajbová

Pytagoriáda, Geografická olympiáda - školské kolo
V školskom kole si svoje vedomosti zmerali žiaci všetkých ročníkov.
Najlepší postupujú do obvodového kola.
Úspešní riešitelia >>>

text&foto: Mgr. Novosadová

Návšteva knižnice
Dňa 6.12.2018 žiaci piateho ročníka navštívili v rámci hodiny slovenského jazyka a literatúry mestskú knižnicu, oddelenie pre deti a mládež. Mohli sa do knižnice zapísať, prípadne si vymeniť knihy, pozreli si nové priestory knižnice a na záver si zahrali kvíz, v ktorom sa im darilo skvele. Ďakujeme a určite sa vrátime.

text&foto:Mgr.I. Pomajbová

Mikuláš v škole
Už tradične si naši deviataci pripravili pre žiakov celej našej školy mikulášsku návštevu,
kde deťom pripravili veselú zábavu a rozdali sladkosti.

foto: M. Kišš, 9.B

Vianočné tradície
Vianoce sú predo dvermi a tak sa žiaci 9.B pustili do pečenia medovníčkov. Išlo im to výborne a dievčatá ukázali veľkú šikovnosť pri výrobe medovníkovej chalúpky, ktorá bude zdobiť ich triedu v tomto predvianočnom čase. Chlapci tiež nezaháľali a prekresľovali maketu chalúpky na cesto. Výborne sa pritom zabavili a hladní domov tiež nešli. Recept na medovníčky si preložili do angličtiny a mohli ho porovnať s tradičným britským vianočným pečivom - zázvorovými mužíkmi.

text&foto: Ing. S. Vavríková

Tajomná noc

Dňa 23. 11. 2018 sa brány našej školy opäť otvorili a pani učiteľky s úsmevom na tvári privítali žiakov prvých a druhých ročníkov.
Žiaci prišli na "Tajomnú noc", aby prekonali svoj strach a hlavne, aby zažili noc plnú zážitkov a zábavy.
V telocvični si zasúťažili o zaujímavé ceny a neskôr si pri sviečkach vychutnali chrumkavé kuriatko v školskej jedálni.
S plným bruškom sa pomaly pobrali do školy, kde ich už čakala dlho očakávaná "Nebojsova cesta odvahy"
a za jej zvládnutie každý žiak získal krásny diplom.

FOTOALBUM >>>

text&foto: Mgr. R. Oravcová